kidumim.com | kidumim.co.il
   Test case המחשת תהליך באמצעות

לקוח לדוגמא חברת ספארק

על מנת להמחיש כיצד הדברים נעשים משלב הרעיון והאסטרטגיה לשלב היישום , מובא לפניכם test case של לקוח שפרטיו לרבות שמו ומיקומו הוסוו .

בדוגמא שלפנינו הלקוח הינו חברה גדולה העוסקת בתחום החשמל המניב ( השכרת גגות מבנים ושטחי נדל"ן לא מנוצלים על מנת לייצר חשמל מאנרגיה סולארית )

ללקוח שנקרא לו ספארק רצון להכנס כאוטוריטה בתחום החשמל המניב במדינה  שטופת שמש הנושקת לים התיכון

נתוני פתיחה, שוק החשמל הסולארי:  

 • שוק החשמל הסולארי נתפש בעיני הציבור כשוק נישה מתמחה המספק פתרונות אנרגיה נקודתיים לנקודות גישה גיאוגרפיים מוגבלי תשתית. התחום נתפס כתעשייתי, יקר, בירוקרטי, טכני, ולא רלוונטי לקהל הרחב.
 • השוק לא נתפס כחלופה פשוטה המאפשרת תשואה נאה יציבה ופאסיבית לאורך שנים גם ביחס לפתרונות תשואה קיימים, ואף לא כגורם המקושר בתודעה לנדל"ן מניב תשואה.

 

נתוני פתיחה, ספארק:

 • לספארק אין כל בולטות אינטרנטית מיוחדת מלבד אתר האינטרנט הרשמי
 • האתר בנוי יפה אולם הוא מדבר בשפה פורמלית, המתאימה לגופים גדולים אך לא לאנשים שיכולים להשתתף בפעילות של נדל"ן סולרי מניב.
 • אין באתר תיאור פשוט ונגיש של האפשרות לייצר תשואה משימוש בנכס נדל"ני לטובת הפקת חשמל, ואין פנייה ישירה לאנשים שעשויים להתעניין בכך
 • אין אמצעי המחשה ויזואלי /גרפי / אינטראקטיבי שמבהיר בפשטות את היתרונות והאפשרויות של מימוש נדל"ן לצורכי הפקת חשמל סולארי
 • האתר אינו אינטראקטיבי ולא מאפשר דו-שיח בין החברה לבין קהל היעד, הוא מייצר תחושה של סגירות

 

הפיתרון:

 • התבלטות בזירה האינטרנטית ו"לקיחת בעלות" על מושגי מפתח בתחום הנדל"ן הסולארי המניב.
 • אנו נשאף לייצר קישור תודעתי בין מערכות סולאריות להפקת חשמל  לתת קבוצת אפיון חדשה הנקראת חשמל מניב כחלק מקבוצת על המוגדרת בקרב הציבור כנדל"ן מניב
 •  יצירת  הגדרה חדשה של אנרגיה סולארית כהכנסה פאסיבית משתלמת וכדאית לטווח ארוך
 • הפיכת ספארק ואנשיה לאוטוריטה מוחלטת בתחום החשמל המניב
 • עירור והכוונת השיח הציבורי ב"כיכרות העיר" הוירטואליות לכדי קשר סימביוטי בין ספארק למונחי האנרגיה החדשים (בשלבים מתקדמים של התהליך, הביטוי "חשמל מניב" צריך להיקשר לספארק גם בתודעה הציבורית וגם במנועי החיפוש)
 • הצפת פרסומים ממשלתיים לגבי הגיבוי והעידוד המשמעותי שהמדינה מעניקה לאנשי נדל"ן החשמל
 • הצגת קונספט מהפכני הממצב את החשמל הסולארי כארגומנט דואלי המאפשר (1) הכנסה אישית קבועה ויציבה תוך שמירה ו (2) "מירוק" המצפון הסביבתי הירוק (win win situation)
 • פישוט התדמית המסובכת (טכנולוגית ובירוקרטית) של תחום החשמל הסולארי, לכדי תבנית פשוטה וחד-ממדית שאינה דורשת התערבות וטירחה משמעותית מצד בעל הנכס
 • עיבוי והפנמת העובדה שהנכס נשאר בידי בעל הנכס ומשמש "למטרה טובה" ובשליטה מלאה על ידו
 • הדגשת העובדה שאקט המרת הנכס לכדי הכנסה חודשית מנוטרל מהבעייתיות הרגילה והמרתיעה המשויכת לנכסים מניבים טיפוסיים

 

אסטרטגיה וקהל יעד -  מינוף התודעה דרך שכבות גיל משפחתיות

החשמל הסולארי כשאר האנרגיות הירוקות ממוצב כנושא הרלוונטי לשכבות הגיל הצעירות בעלות המודעות הסביבתית והרצון להפוך את העולם למקום טוב יותר עבורם ועבור ילדיהם (מעין חזרה על מהפכת שנות השישים לצד היצמדות לאידיאלים החומרניים המודרניים).

אם נדבק בהנחת העבודה שדור הביניים במשפחה הוא הגורם הדעתני, בעל הרעב להצליח ולהוכיח לדור הבוגר את דרכו בשילוב המחויבות הסביבתית, נמצא שאוכלוסיות היעד שלנו היא דור הביניים (הדור הממשיך בעל רצון להשביח ולגדול אשר איננו נתון בקבעונות מחשבתיים מסורתיים) ולצידו דור הילדים, אשר מהווה נקודת אקסלרציה להוריהם.

השורה התחתונה: פנה ישירות לדור הביניים הדומיננטי והרעב להישגים ולהוכחת יכולותיו, טפח אותו, תן לו את הכלים והפוך אותם לשגרירים הטובים ביותר שלך כלפי בעלי הנכסים בפועל על מנת שיקבלו את ההחלטה הטובה ביותר עבורם, וכמובן עבורך כחברה עסקית.
 


אמצעים למימוש המטרה / תכולת עבודה בפרוייקט

הבנה עמוקה של הנרטיב הסוציולוגי ו"החתימה האינטרנטית" הייחודית של חתך הגולשים בארץ היעד מביאים אותנו למסקנה שדרך הפעולה הרצויה להשגת המטרות שהוגדרו הינה שימוש משולב וסינרגטי באמצעים הבאים:

 1. יצירת בלוג מיתוגי לא מכופתר בפלטפורמת וורדפרס המשולב באלמנטים תכנותיים מתקדמים, אשר יאפשרו הזרקה ודחיפה אוטומטית בזמן אמת של תכנים המתפרסמים בבלוג למבחר אתרי web2.0 ויראליים  לרבות:

  1. Facebook

  2. Delicious

  3. טוויטר

  4. Ping.fm / Hello Txt

 2. יצירת אפליקצית פייסבוק ו/או וויג'ט טרנדי בצורת מטריצה או מחשבון, אשר יאפשרו לגולש להבין כמה הוא הולך להרוויח בטווחי זמן של חמש שנים, עשר שנים וכו' ( המחשה ויזואלית אינטראקטיבית של עובדות)

 3. יצירת אפליקצית פייסבוק ו/או וויג'ט טרנדי של משחק ידע בנושאי הפקת חשמל סולארי, תשואות אפשריות, אופני שימוש בנדל"ן לטובת העניין וכו'.

 4. יצירת קהילת פייסבוק שבה testimonials של משקיעי נדל"ן סולארי, שאלות ותשובות, ומנגנון גיוס חברים נוספים

 5. קידום תכנים ממוקדים במתודות הפצה מוכחות באתרי המאמרים והשיתוף (האמיתיים) הגדולים כגון:

  1. docstoc

  2. slidshare

  3. Scribd

  4. Esnips

 6. יצירה והזנת תכנים ידידותיים ומסקרנים בגובה העיניים לבני אנוש ולמנועי חיפוש דרך מנגנוני הפצה ייחודים ברשת

 7. אופטימיזציה שוטפת על ציר הזמן של מנגנוני ההפצה (תגיות, מתודות SEO/SMO ועוד) ברמת הפלטפורמה כמו גם ברמת הטקסט הכתוב

 8. סינדיקציה דו כיוונית של תכנים אל ומתוך בלוגרים מובילי דעת קהל "ירוקה" בבלוגוספרה המקומית

 9. יצירת ערוץ חשמל ירוק ביוטיוב לרבות rebranding של סרטונים קיימים ו/או יצירת מצגות / קולאזים מתוך חומר קיים

 10. יצירת עמוד  Flickr ממותג וייחודי

 11. איתור שיחות זמן אמת רלוונטיות בכיכרות עיר וירטואליות (תפוז, ynet, NRG ועוד תוך החדרת תכנים אינפורמטיביים תודעתיים, לרבות הפניות חיזוק לתכני המותג)

 12. שימוש בסקריפטים ומתודות בלעדיות וייחודיות למינוף ושיוך מושגים הרלוונטים לחברת ספארק דרך מנועי החיפוש

לסיכום, שימוש מושכל באמצעי הפצה ויראלים תוך הקפדה על תהליך מובנה המגובה באמצעים טכנולוגיים ותכנים איכותיים יאפשר לנו לבצע את השינוי התודעתי והנכון.

 

בכל עת ולכל שאלה אתם מוזמנים ליצור עימי קשר באמצעי הקשר הבאים :

טלפון משרד : 09.7464632
טלפון נייד : 052.6261144
מייל : yossi@kidumim.com

             \\\ ///
          ( @ @ )         
....o00o.(_).o00o...